ForexDreamland

Giełda kryptowalutowa Binance – niezależne recenzje

Założony niedawno, bo w połowie 2017 r, Binance jest nową giełdą kryptowalutową. Platforma ma siedzibę w Szanghaju w Chinach i jest kierowana przez Changpeng Zhao. Giełda otworzyła również niedawno oddział w Shibuya-ku, Tokio. Chociaż dopiero co założona kilka miesięcy temu, Binance już stał się jedną z najpopularniejszych platform do handlu kryptowalutami. Giełda oferuje imponującą gamę produktów finansowych w bardzo konkurencyjnych cenach.

Już teraz Binance jest przez wielu uważany za idealną alternatywę dla innych giełd. Binance oferuje swoim klientom stabilne i bezpieczne środowisko handlowe. Giełda wykorzystuje architekturę multi-cluster i multi-tier, aby zapewnić jej niezawodność. Jest również w stanie przetwarzać aż 1.400.000 zleceń na sekundę. Binance szczyci się również możliwością zapewnienia inwestorom wysokiej płynności, ponieważ jest dobrze skapitalizowany dzięki silnym finansowo partnerom biznesowym.

Biance – informacje o giełdzie kryptowalut

Jeśli chodzi o platformy transakcyjne, Binance oferuje swoim klientom 2 rodzaje rozwiązań. Platformę podstawową i zaawansowaną. Tak naprawdę, obie są dość wyrafinowane jak na początkującego handlowca wirtualnych monet. Podstawowa platforma jest w rzeczywistości dość zaawansowaną platformą handlową. Posiada ona szczegółowy wykres z różnymi wskaźnikami technicznymi. Platforma podstawowa umożliwia zarządzanie transakcjami, jak również przeglądanie ksiąg zamówień i historii transakcji. Kluczową różnicą pomiędzy platformą podstawową a zaawansowaną jest zdolność platformy zaawansowanej do wykonywania bardziej szczegółowych analiz technicznych. Narzędzia te są bardziej rozszerzone, a analiza może być wykonywana w dłuższym okresie czasu.

Binance – wypłaty i depozyt

Ponieważ Binance oferuje możliwość finansowania swojego konta za pomocą walut FIAT. Depozyty zawierają krypotwaluty i nie ma narzuconego limitu. Ponadto, wpłaty są wolne od wszelkiego rodzaju opłat. Jeśli chodzi o wypłaty, kwota, którą można wypłacić, zależy od poziomu weryfikacji. Kwota wypłaty na poziomie pierwszym jest ograniczona do 2 BTC dziennie. Jeśli chodzi o poziom drugi, można wypłacić do 100 BTC. Aby zostać zakwalifikowanym jako posiadacz konta zweryfikowanego na poziomie 2, musisz zabezpieczyć swoje konto za pomocą Google Authenticator lub innego zabezpieczenia uwierzytelniającego. Ponadto, użytkownik musi przedstawić dane osobowe i dokumenty, które Binance może wykorzystać do zweryfikowania swojej tożsamości. Średnio, opłata w Binance za każdą transakcję wynosi 0.1%. Jeśli chodzi o wypłaty, opłata zależy od kryptowaluty.

Bezpieczeństwo w Binance

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Binance to jedyne, co wiadomo o utworzonej giełdzie, to fakt, że stosuje ona wielopoziomową architekturę systemu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo portfela, Binance wykorzystuje dwuczynnikowe uwierzytelnianie w celu zabezpieczenia integralności portfela. Powstaje zatem wiele pytań wokół Binance. Jak odzyskać pieniądze w razie problemów i czy, taki scenariusz jest na tej giełdzie możliwy? By się tego dowiedzieć, warto odwiedzić różnego rodzaju fora i sprawdzić opnie klientów o Binance na ten temat.

Sporo kontrowersji budzi także suport Binance. Podczas, gdy inne giełdy zwykle wyposażone są profesjonalne sztaby pracowników, którzy są gotowi do pomocy zarówno poprzez czaty, maile, czy linie telefoniczne, to Biance dysponuje jedynie dość prostym FAQ-u dostępny na stronie binance.com. Logowanie do samej platformy przebiega raczej sprawnie i szybko.

Binance – opinie i dodatkowe elementy giełdy

Binance wprowadził transakcje z wykorzystaniem depozytów zabezpieczających w lutym 2020 r. Obrót depozytami zabezpieczającymi jest obecnie dostępny dla :

Obrót z depozytem zabezpieczającym jest praktyką pożyczania środków od brokera w celu zakupu aktywów bazowych. Jest ona również podobna, choć nie taka sama jak dźwignia finansowa, która polega na zaciągnięciu długu w celu zwiększenia pozycji handlowej.

Aby rozpocząć handel z depozytem zabezpieczającym w Binance, musisz najpierw ręcznie aktywować swoje konto dla tej funkcji. Można to zrobić, odwiedzając pulpit swojego konta podczas logowania do standardowej giełdy i wchodząc w zakładkę „Szczegóły dotyczące salda”. Tutaj znajduje się opcja włączenia handlu z depozytem zabezpieczającym.

Kliknięcie zakładki „Margin trading” spowoduje wyświetlenie ostrzeżenia o ryzyku, w którym to momencie pojawi się opcja „Open Margin Account”. Następnie trzeba będzie zasilić konto depozytowe. Depozyt zabezpieczający może być pożyczony zarówno dla długich jak i krótkich pozycji, dostępny po stałej stopie 5:1.

Użytkownicy korzystający z depozytu zabezpieczającego powinni pamiętać, że od pożyczonych środków naliczana jest godzinna stopa procentowa. Handel z depozytem zabezpieczającym jest z natury bardziej ryzykowny niż normalny handel, ponieważ może powiększyć straty.

W 2018 roku Binance nabył tzw. Trust Wallet, czyli portfel który wnosi dodatkową warstwę użyteczności i funkcjonalności dla użytkowników i uzupełnia pakiet produktów. Jako oficjalny mobilny portfel Binance, Trust Wallet pozwala użytkownikom na przechowywanie i przenoszenie głównych aktywów, takich jak:

Ogólnie rzecz biorąc, Binance i jego zestaw instrumentów handlowych, jest jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptokurwalutowych na świecie. Dzięki doskonałym wynikom w zakresie bezpieczeństwa, wysokiemu poziomowi ochrony użytkowników i ogromnej różnorodności aktywów, jest to jedna z najlepszych giełd, na której można rozpocząć inwestycje w waluty wirtualne.

Exit mobile version