ForexDreamland

eToro – opinie, ujawnianie oszustów i dbanie o dobre interesy klientów

Niezależnie od rodzaju handlu, eToro otwiera dla wszystkich swoje platformy WebTrader, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. Jako dostawca usług finansowych z siedzibą na Cyprze, eToro podlega nadzorowi regulacyjnemu Cypryjskiej Komisji Giełd Papierów Wartościowych (CySEC). Autoryzowany na podstawie licencji CIF nr. 109/10, eToro niestety jest również zarejestrowany w brytyjskim Urzędzie ds. postępowania finansowego (FCA). Czy zatem warto rozważać inwestycje za pośrednictwem tego brokera? Na to pytanie postaramy się dziś odpowiedzieć.

Co warto wiedzieć o eToro?

EToro dostarcza analizy techniczne i narzędzia badawcze na platformie. Funkcje te są na tyle elastyczne, że przynoszą korzyści zarówno profesjonalnym, jak i początkującym inwestorom. Oferta zawiera głębokie dane rynkowe z całej gamy produktów. Narzędzia te pozwalają oczywiście również na analizę cen w czasie rzeczywistym. Dzięki temu trendy mogą być identyfikowane i zaznaczane. Platforma jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

eToro udostępniło również bezpłatne aplikacje do handlu mobilnego, które klienci mogą pobrać i zainstalować na swoich smartfonach i urządzeniach przenośnych, by dokonywać transakcji nawet podróży. Aplikacje te zostały zaprojektowane zarówno dla urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android, aby umożliwić pełną mobilność i dostęp do rynków finansowych w tym samym czasie. Inwestorzy mogą zatem handlować po cenach w czasie rzeczywistym, sprawdzać, co było przedmiotem transakcji – wszystko to z poziomu urządzenia mobilnego. Wszystkie wersje aplikacji są regularnie aktualizowane, poziom bezpieczeństwa również powinien wzbudzać zaufanie w klientach.

Rachunki dostępne na platformie eToro – logowanie i rodzaje kont

Aby uprościć proces handlowy, firma zdecydowała się zapewnić swoim klientom tylko jeden standardowy rodzaj konta handlowego. Otwarcie rachunku jest prostym procesem, który wymaga wypełnienia i wysłania formularza rejestracyjnego. Zanim będzie można uczestniczyć w handlu na żywo, należy złożyć depozyt w wysokości co najmniej 200 dolarów. Jeśli jednak inwestorzy nie czują się pewni i chcą wypróbować platformę najpierw przed przekazaniem prawdziwych pieniędzy, można to zrobić za pomocą darmowego konta demo. Działa ono jak pewnego rodzaju symulator, choć nadal można korzystać z żywych cen w czasie rzeczywistym.

Możliwości jakie daje eToro

Na przestrzeni lat eToro rozszerzyło swoje aktywa. Obecnie inwestorzy mogą handlować 53 parami walutowymi, 53 ETF-ami, 12 indeksami rynkowymi, 7 rodzajami towarów i 957 rodzajami akcji z całego świata. Firma jest również długoletnim pionierem w handlu krypto walutą. Oferuje największy zakres kryptowalut na świecie i koncentruje się na rozwoju tego rynku.

Depozyt i wypłaty eToro

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można zasilić swoje konto handlowe w eToro. Obecnie obsługiwane metody obejmują depozyty za pomocą kart kredytowych, takich jak VISA, Mastercard lub Diners. EPortfle takie jak China UnionPay, Neteller, PayPal, Skrill, WebMoney i Yandex są również dostępne dla handlowców, którzy mogą wpłacać swoje środki. Inwestorzy, którzy nie posiadają karty kredytowej lub e-portfela, mogą również zasilić swoje konto handlowe poprzez przelew bankowy.

Przetwarzanie wniosków o wypłatę środków trwa zazwyczaj 3 dni robocze. Jednakże, należy wiedzieć, że wypłacona kwota powinna wynosić minimum $50, w przeciwnym razie ich wnioski o wypłatę zostaną odrzucone. Zwróć uwagę warto również na to, że eToro pobiera od swoich klientów prowizję za wypłatę w wysokości 5$ za każdą dokonaną wypłatę. Oprócz tego, dodatkowym kosztem dla handlowców będzie opłata za przeliczenie waluty. Podsumowując, pod względem opłat i prowizji, eToro nie wydaje się być najlepszym brokerem.

Dla początkujących inwestorów – eToro i dobry suport

Obsługa klienta w przypadku eToro jest dostępna od poniedziałku do piątku, 24 godziny na dobę. Aby skontaktować się z zespołem wsparcia technicznego, inwestorzy mogą to zrobić, składając zapytanie w formularzu kontaktowym na swojej stronie internetowej. Alternatywnie, handlowcy mogą również skontaktować się z pomocą, wysyłając zapytania do odpowiednich działów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

EToro jest platformą, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i kryptowaluty, czy handel kontraktami CFD. Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy ze względu na dźwignię finansową. 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym brokerem. Należy się zastanowić, czy inwestor rozumie, jak działają kontrakty CFD i czy może sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Czy inwestowanie z brokerem eToro to duże ryzyko?

Kryptowaluty są instrumentami zmiennymi, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD, handel kryptowalutami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne. Jest to zatem spory minus i ostrzeżenie dla inwestorów. Oczywiście każdy powinien indywidualnie podjąć decyzje o wyborze brokera, jednak Ci, którzy nie posiadają odpowiednich licencji, bądź proponują nie do końca jasne warunki współpracy stają się dość podejrzani.

Gdy dany broker nie jest regulowany przez żaden poważny organ finansowy, istnieje ryzyko, że inwestor w razie problemów nie będzie w stanie dowieść swoich praw i bezpowrotnie straci pieniądze. Transakcje dokonywane za pośrednictwem tego typu platform są niezwykle ryzykowane. Warto zastanowić się, czy duża ilość bonusów, promocji nie jest zbyt podejrzana. Należy również dokładnie zapoznać się z opiniami innych klientów brokera, jakie z pewnością znajdują się na różnego rodzaju forach internetowych eToro.

Exit mobile version