ForexDreamland

Polska giełda kryptowalutowa KuCoin – recenzje o pracy giełdy kryptowalutowej

KuCoin jest stosunkowo nową giełdą kryptowalutową z siedzibą w Hongkongu. Giełda została założona w maju 2017 roku przez doświadczony zespół specjalistów z branży Blockchain i walut cyfrowych, którzy rozpoczęli rozwój i budowę architektury giełdy w 2011 roku. Giełda zajmuje się wyłącznie aktywami kryptowalutowymi i nie oferuje żadnych par walutowych typu FIAT. Interesującym aspektem KuCoin jest fakt, że giełda wykorzystuje system podziału zysków, w którym 50% opłat transakcyjnych rozdzielane jest pomiędzy użytkowników, którzy posiadają natywny token KuCoin „KuCoin Shares” (KCS), o czym więcej powiem w dalszej części artykułu.

KuCoin – informacje o giełdzie kryptowalut

Jak dotąd, giełda kryptowalutowa KuCoin okazała się być jedną z najlepiej funkcjonujących. Posaida renomowanych założycieli i profesjonalny zespół obsługujących platformę. CEO i pierwotny założyciel KuCoin, Michael Gam, wcześniej pracował w Ant Financial, która jest jedną z najbardziej cenionych firm na świecie. W miarę dojrzewania przepisów dotyczących kryptowalut, KuCoin i ich CEO z pewnością będą dążyć do ich uregulowania i budowania zaufania wśród klientów.

Zespół i założyciele KuCoin rozpoczęli działalność dopiero w 2017 roku, kiedy to udoskonalili wszystkie aspekty wymiany i wdrożyli najnowsze protokoły bezpieczeństwa, techniczne i szyfrujące.

Platforma handlowa KuCoin – logowanie i działanie

KuCoin opracował własną, autorską, internetową platformę handlową. Ma ona bardzo przyjazną dla użytkownika konstrukcję i interfejs, co czyni ją idealną zarówno dla nowych, jak i doświadczonych traderów. Platforma ta wyróżnia się nowoczesnym designem i jest znacznie przyjemniejsza niż wiele innych platform wymiany kryptowalut. Łatwo jest przeglądać i wybierać aktywa i rynki. Ponadto, platforma posiada zaawansowane narzędzia do handlu i analizy wraz ze wskaźnikami technicznymi i wykresami, które są napędzane przez TradingView. Platforma handlowa KuCoin działa bardzo dobrze i posiada wszystkie funkcje, których można by oczekiwać od wiodącej giełdy walut cyfrowych.

Co więcej, KuCoin oferuje swoim traderom handel mobilny. Aplikacja jest dostępna zarówno dla urządzeń Apple jak i Android i działa bardzo płynnie. Wykorzystuje wszystkie podstawowe funkcje dostępne w wersji dla web traderów i pozwala inwestorom na przeglądanie wykresów, dokonywanie transakcji, przeglądanie otwartych zleceń i historii transakcji. Podsumowując, aplikacja mobilna jest bardzo ładna i przyjemna w użyciu.

Jak działa KuCoin? Zalety i wady

KuCoin jest giełdą operującą wyłącznie na kryptowalutach i nic więcej. Nawet pary walut FIAT nie są oferowane, więc inwestorzy chcący nabyć waluty cyfrowe za pomocą walut FIAT, będą musieli zrobić to w innym miejscu przed rozpoczęciem handlu na KuCoin. Giełda ta oferuje szeroką gamę kryptowalut do handlu i ciągle dodaje nowe monety. Zapewnia pary transakcyjne pomiędzy BTC, ETH, KCS, NEO i USDT. KuCoin oferuje swoim traderom bardzo proste i podstawowe rodzaje wymiany jednej waluty cyfrowej na inną. Jak większość giełd kryptowalutowych, są one bardzo podstawowe i nie oferują handlu z depozytem zabezpieczającym.

KuCoin – wypłaty, rodzaje kont, opłaty

KuCoin ma tylko jeden standardowy typ konta, który jest taki sam dla wszystkich użytkowników. Użytkownicy nie muszą weryfikować swojej tożsamości i mogą założyć konto w ciągu kilku minut. Wszystko, co jest wymagane to adres e-mail i hasło, aby otworzyć konto i rozpocząć handel.

Opłaty oferowane przez KuCoin należą do jednych z najniższych. Firma dąży do tego, aby ich wymiana była przystępna cenowo i pozwalała na zwiększenie bazy klientów oraz stała się giełdą numer 1. Nie ma opłat za złożenie depozytu, a od traderów pobiera się tylko 0,1% od przeprowadzanych transakcji. Wpłaty na giełdę są bezpłatne, a od użytkowników pobierane są minimalne opłaty za wypłatę, które różnią się w zależności od monety.

Jedynymi opcjami wpłat i wypłat oferowanymi przez KuCoin są kryptowaluty. Wszystkie wpłaty i wypłaty mogą być łatwo realizowane w ciągu kilku sekund za pośrednictwem strony aktywów użytkownika. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, można włączyć autoryzację Google i potwierdzenia e-mailem dla wypłat.

KuCoin – opinie z forum, ostrzeżenia

KuCoin wyróżnia się bardzo hojnymi bonusami i promocjami, co potwierdza wielu klientów. Traderzy mogą być nagradzani za aktywne angażowanie się i promowanie platformy, inwestowanie w nowe kryptowaluty oraz udział w konkursach i zawodach. Ponadto, klienci otrzymują bonus za zaproszenie, gdy nowi użytkownicy zarejestrują się za pomocą kodu polecającego. Innym sposobem na otrzymanie bonusu jest posiadanie akcji KuCoin. Akcjonariusze KuCoin otrzymują zniżkowe opłaty transakcyjne i inne korzyści, takie jak udział w konkursach, losowaniach i innych.

Wielu inwestorów twierdzi również, że obsługa klienta i serwis oferowany przez KuCoin jest doskonały. Można liczyć na całodobową usługę czatu, gdzie doświadczeni przedstawiciele są dostępni, aby pomóc użytkownikom w razie jakichkolwiek pytań. Ponadto, wsparcie jest dostępne za pośrednictwem poczty elektronicznej i prostej, ale informacyjnej strony FAQ. Przedstawiciele wsparcia technicznego zwykle odpowiadają w szybkim czasie w przyjazny i profesjonalny sposób.

Podsumowanie

Chociaż KuCoin jest stosunkowo młodą giełdą kryptograficzną, to jednak bardzo szybko rośnie w siłę. Świadczone przez nią usługi przewyższają oczekiwania wielu użytkowników. Wymiana jest bardzo łatwa i charakteryzuje się szeroką gamą kryptowalut. Platforma handlowa wykorzystuje wszystkie funkcje, których oczekiwałby doświadczony inwestor i jest wystarczająco łatwa do zrozumienia dla nowych traderów. Aplikacja do handlu mobilnego jest również jedną z najlepiej skonstruowanych.

Exit mobile version