eToro broker – dopasowany do potrzeb

eToro broker – dopasowany do potrzeb

Założona w 2007 roku, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, eToro ma ponad 17 milionów użytkowników w około 100 krajach. Klienci mogą handlować lukratywnymi klasami aktywów, takimi jak kontrakty na różnicę (CFD) i akcje na różnych giełdach. Platforma to przyjazny dla użytkownika, graficzny interfejs. Jest dobrze dostosowana dla osób z podstawowym zrozumieniem rynku forex i handlu kryptowalutami. Poznaj szczegółowe informacje i opinie o eToro, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

eToro broker – dopasowany do potrzeb

eToro – opinie i podstawowe informacje

EToro posiada platformę, która służy inwestorom na całym świcie. Jej kluczową cechą jest łatwość, z jaką indywidualny klient jest w stanie wdrożyć copy trading. Na platformie eToro znajdują się traderzy, którzy chcą być kopiowani i którzy przestrzegają zasad kontroli ryzyka. Ta dostępność pozwala właścicielom rachunków detalicznych naśladować transakcje i strategie handlowe najbardziej skutecznych klientów, automatycznie i w czasie rzeczywistym. Należy zauważyć, że copy trading sam w sobie nie daje gwarancji ani zysków ani strat. Największe zalety eToro to przede wszystkim:

  • Klienci mają dostęp do kryptowalut takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i XRP.
  • Strona internetowa i aplikacja mobilna są niemal identyczne, atrakcyjnie zaprojektowane i łatwe w nawigacji.
  • Inwestorzy mogą zobaczyć, co robią inni na platformie i postępować zgodnie z zaleceniami niektórych członków, którzy pozwalają na kopiowanie ich transakcji.

Otwarcie nowego konta jest proste i może być dokonane przez Internet. Po złożeniu wszystkich wymaganych informacji, może minąć kilka dni zanim Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana i konto zostanie otwarte. eToro opinie posiada pozytywne pod wieloma względami. eToro używa Plaid, aby połączyć bank z Twoim kontem handlowym. W niektórych krajach, można zasilić konto kartą kredytową, jak również PayPal, Skrill, Neteller, Rapid Transfer, iDEAL i Sofort.

Opłaty transakcyjne eToro

eToro oferuje handel prawdziwymi akcjami bez prowizji. Od maja 2020 roku obowiązuje to dla wszystkich krajów, ale klienci z Australii mogą handlować bez prowizji tylko akcjami amerykańskimi. Zwróć uwagę, że w przypadku darmowej funkcji kupujesz prawdziwe akcje, a nie produkt CFD i nie możesz korzystać z dźwigni. eToro był kiedyś przede wszystkim brokerem CFD i pozwala handlować akcjami i ETF-ami jako CFD, również jeśli ustawisz dźwignię na większą niż jeden. W przypadku tego produktu CFD, eToro pobiera niskie opłaty, tj. spread (różnica między ceną kupna i sprzedaży) jest niski. Wymagany minimalny depozyt różni się w zależności od kraju.

eToro – typy kont i warunki

eToro oferuje dwa proste typy kont: konto rzeczywiste oraz konto demo (lub wirtualne), na którym możesz przetestować platformę za wirtualne pieniądze. Traderzy wydający opinie o eToro jasno wskazują, że jest to idealne rozwiązanie dla początkujących handlowców. Proces otwierania konta jest bezproblemowy, bezpieczny i szybki. Musisz zacząć od zarejestrowania się za pomocą swojego konta e-mail lub konta na Facebooku lub Google+. I to w zasadzie wszystko. Możesz w ten sposób natychmiast uzyskać dostęp do platformy handlowej i zacząć handlować z kontem demo o wartości 100 000 USD. Jeśli chcesz iść dalej i finansować go z prawdziwymi pieniędzmi, musisz zweryfikować swoją tożsamość i miejsce zamieszkania, przesyłając wymagane dokumenty:

  • Dowód tożsamości: kopia paszportu lub dowodu osobistego.
  • Dowód zamieszkania: kopia rachunku za media lub wyciągu bankowego.

eToro umożliwia prowadzenie rachunków wyłącznie w USD, co oznacza, że Twoje środki zostaną przeliczone przez eToro na dolary. Na przykład, jeśli wpłacisz EUR przelewem bankowym, przy zasileniu rachunku zostanie pobrana opłata w wysokości 50 pipsów (co stanowi około 0,46% kwoty depozytu) i taka sama opłata zostanie pobrana przy wypłacie EUR przelewem bankowym. W przypadku innych metod, takich jak karty kredytowe, dla niektórych walut obowiązuje wyższa opłata. Alternatywnie, możesz dokonać depozytu w USD, np. za pomocą karty kredytowej. W takim przypadku bank dokona przewalutowania po własnym kursie.

Opinie o eToro na ten temat są różne. Dlaczego ma to znaczenie? Z dwóch powodów. Jeśli zasilasz swoje konto w tej samej walucie co konto bankowe lub handlujesz aktywami w tej samej walucie co waluta bazowa konta, nie musisz płacić opłaty za przewalutowanie. Wygodnym sposobem na zaoszczędzenie na opłatach za przewalutowanie jest otwarcie wielowalutowego konta bankowego w banku cyfrowym. Banki cyfrowe oferują rachunki bankowe w kilku walutach z korzystnymi kursami wymiany walut, a także bezpłatne lub tanie międzynarodowe przelewy bankowe.

eToro broker – dopasowany do potrzeb

Platforma handlowa eToro – opinie klientów

Platforma handlowa eToro to przyjemność dla oka. Broker z powodzeniem połączył dobry wygląd z funkcjonalnością. Menu i przyciski są tam, gdzie ich oczekujesz, wszystko jest prawidłowo oznaczone, a schemat kolorów jest przyjemny. eToro posiada opcjonalny, bezpieczniejszy system dwuetapowego logowania. Może to sprawić, że logowanie będzie bardziej skomplikowane, ale z kolei zapewni Ci dodatkowe bezpieczeństwo. Składanie zleceń nie wymaga wyjaśnień. Możesz używać następujących typów zleceń: rynkowe, z limitem, stop-loss, trailing stop-loss.

Traderskie opinie o eToro wskazują na dużą funkcjonalność platformy. Możesz łatwo ustawić alerty cenowe i powiadomienia. Funkcja alertów eToro daje Ci znać, gdy aktywo osiągnie cenę docelową, a także otrzymasz powiadomienie, gdy Twoje zlecenie zostanie zrealizowane. Na platformie internetowej jest to przedstawione w formie aktualizacji ikony lub powiadomienia z przeglądarki. Na platformie mobilnej jest to powiadomienie push. Mobilna platforma handlowa eToro jest dostępna dla systemów iOS i Android. Jest dostępna w tych samych 21 językach, co platforma internetowa.

Z pewnością będziesz chciał wiedzieć, jak radzi sobie Twój portfel i ile zapłaciłeś opłat. Możesz zdecydować, w jaki sposób chcesz zobaczyć raporty portfela: jako listę swoich aktywów lub wykres kołowy pokazujący Twój aktualny portfel.

CopyTrader eToro

eToro posiada dwie wyróżniające się innowacje, CopyTrader i CopyPortfolio. Obie są świetne, co potwierdzają miliony opinii inwestorów. CopyTrader to tak zwana funkcja handlu społecznościowego. Na czym to polega? Możesz kopiować portfele i przeglądać profile traderów, którzy również handlują na eToro, sprawdzając ich poprzednie wyniki w skali roku i miesiąca. Ich portfolio jest informacją publiczną. Dodatkowo, eToro stosuje również ocenę ryzyka do każdego inwestora. Istnieje także mnóstwo innych statystyk dla każdego profilu, takich jak transakcje na tydzień, średni czas posiadania, wydajność na wykresach, a także można zobaczyć ich szczegółowe profile, jak również ich komentarze w wiadomościach.

CopyPortfolio eToro

CopyPortfolio jest w zasadzie funduszem inwestycyjnym, ale pod maską, jest to portfel CFD. Podczas gdy z CopyTrader podążasz za jednym traderem, z CopyPortfolio możesz inwestować albo w temat, albo w portfel najlepszych traderów eToro. Inwestowanie w tematy oznacza, na przykład, inwestowanie w portfel dużych banków lub kryptowalut. Crypto Portfolio zwykle składa się z największych kryptowalut, ważonych według kapitalizacji rynkowej. Innym sposobem inwestowania poprzez CopyPortfolio jest inwestowanie w portfel składający się z wielu „gwiazd” traderów. Dostępny jest również CopyPortfolio kryptowalutowy.

Udział kontraktów CFD w konkretnym CopyPortfolio jest wyraźnie wskazany. Możesz sprawdzić wyniki i dystrybucję aktywów, a także przeczytać strategię inwestycyjną. CopyPortfolio są budowane wokół tematu przez algorytmy eToro lub przez zewnętrznych partnerów eToro. To wszystko może brzmieć nieco skomplikowanie, ale w ostatecznym rozrachunku oznacza to, że możesz łatwo inwestować w quasi-fundusz.

eToro broker – dopasowany do potrzeb

Podsumowanie i końcowe opinie o eToro

eToro oferuje nowicjuszom w handlu kryptowalutami i innymi produktami finansowymi atrakcyjną platformę, która jest niezwykle łatwa w użyciu. Możliwość przeniesienia zasobów kryptowalut do zewnętrznego portfela jest stosunkowo rzadka i może spodobać się inwestorom, którzy chcą wykorzystać swoje zasoby Bitcoin do celów innych niż handel.

eToro oferuje handel akcjami bez prowizji i jest regulowany przez najwyższej klasy organy finansowe. Otwarcie rachunku jest szybkie i bezproblemowe. Posiada wiele innowacyjnych funkcji, takich jak social trading i kopiowanie innych (odnoszących sukcesy) traderów. Chociaż eToro nie upublicznia swoich sprawozdań finansowych, głównym źródłem dochodów dla eToro są prawdopodobnie spready, opłaty za handel nocny oraz inne opłaty niehandlowe.