img

BitMex – recenzje na temat giełdy kryptowalutowej

BitMex jest jedną z najpopularniejszych giełd online do handlu kryptowalutami. W artykule postaramy się zwrócić uwagę, jak wyglądają opłaty, rachunek demonstracyjny TestNet, przedstawimy wszystkie informacje o aplikacjach mobilnych, a także sprawdzimy poziomy dźwigni i depozytu zabezpieczającego. Przeczytaj, aby dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach giełdy BitMex.

BitMex – informacje o giełdzie kryptowalut

BitMex założony został w 2014 roku i od tego czasu notuje wzrost. Pragnie stać się jedną z najbardziej znaczących platform handlu Bitcoinami dostępnymi na świecie. Ben Delo, jeden z założycieli BitMex, jest podobno pierwszym miliarderem w Wielkiej Brytanii, który zarobił fortunę na Bitcoin. Od 2019 roku spółka jest kontrolowana przez CFTC (Commodity Future Trading Commission) w celu sprawdzenia, czy BitMex prowadzi nielegalną działalność w oparciu o amerykańskie wymogi handlowe. Obecnie nie wydano żadnego werdyktu na podstawie tych zarzutów, a platforma nadal prowadzi standardowy handel – jednak nie jest ona dostępna dla handlowców z USA.

site trade.com

Platforma handlowa BitMex – logowanie i interfejs

BitMex oferuje platformę do handlu instrumentami pochodnymi na rynku globalnym. Dla tych, którzy są bardziej przyzwyczajeni do bezpośredniego handlu na kryptowalutach, te metody handlu mogą być dość mylące. Zamiast bezpośrednio handlować walutą, inwestorzy handlują kontraktami, które często okazują się znacznie bardziej zmienne, niż handel tradycyjny. Zarejestrowanie się na BitMex jest stosunkowo proste i szybkie. Wszystko, co jest wymagane to adres e-mail, posiadanie 18 lat i potwierdzenie, że użytkownik nie przebywa na terenie USA. 

Interfejs samej platformy jest dość intuicyjny. Po zawarciu transakcji można je przeglądać za pomocą Active Orders, co pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie oraz anulowanie bieżących zleceń. Dla osób zaznajomionych z pracą na podobnych rynkach, platforma BitMex będzie do pewnego stopnia użyteczna i przyjazna. Nowi użytkownicy mogą pierwotnie poczuć się przytłoczeni dużą ilością elementów na stronie.

Korzyści płynące z inwestycji na BitMEX

BitMex jest platformą, która zajmuje się handlem kryptowalutami oraz instrumentami pochodnymi i w gruncie rzeczy jest nieco zbliżona do słynnej giełdy Forex. Podczas gdy wszystkie wpłaty muszą być dokonywane w Bitcoinach, usługa ta pozwala na handel różnymi kryptowalutami. Po dokonaniu wpłaty, Bitcoin może być używany jako metoda zakupu innych walut wirtualnych. Należą do nich:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Litecoin
 • Monero
 • Ripple
 • Tezos
 • Zcash
BitMex – recenzje na temat giełdy kryptowalutowej

BitMex – opinie, opłaty, bezpieczeństwo

Ponieważ walutą bazową BitMex jest wyłącznie Bitcoin, to nie są pobierane żadne opłaty ani za wpłatę na konto BitMex, ani za wypłaty. Opłaty transakcyjne są niskie, ale różnią się pomiędzy kontraktami, w zależności od tego, które wirtualne waluty są zaangażowane, a także od charakteru kontraktu.

Bezpieczeństwo na platformie BitMex wydaje się być dość wysokie. Wyróżnić można następujące rozwiązania:

 • Portfel: wszystkie adresy portfeli BitMex są wielopodpisowe, więc nawet w przypadku włamania, które naruszałoby serwery, silnik handlowy i bazę danych, atakujący nie miałby dostępu do kluczy niezbędnych do kradzieży środków. Wszystkie wypłaty są również sprawdzane ręcznie przez personel, a na serwerach w chmurze nie przechowuje się żadnych prywatnych kluczy do portfeli, które mogłyby być potencjalnie narażone na ataki.
 • Systemy ochrony są również oparte na wysoce zaawansowanej technologii i wielu warstwach obronnych. Pełne informacje o zabezpieczeniach można znaleźć na stronie internetowej BitMex.com
 • Poziom ochrony prywatności jest bardzo wysoki, ponieważ giełda nie obraca walutami FIAT, Nie podlega międzynarodowym przepisom dotyczącym prania brudnych pieniędzy. Identyfikacja osobista nie jest konieczna do otwarcia rachunku transakcyjnego i nie ma żadnych ograniczeń geograficznych dotyczących miejsca, w którym posiadacze rachunków mają swoją siedzibę.

Obsługa klienta BitMex – opinie z forum, ostrzeżenia

Obsługa klienta odbywa się zarówno za pośrednictwem bogatego zasobu informacji dostępnych na platformie handlowej, samej stronie internetowej firmy, jak i poprzez kontakt e-mailowy. Opinie użytkowników sugerują, że dodatkową pomocą także linia telefoniczna w przypadku pilnych spraw. Istnieje również funkcja czatu, która ułatwia handlowcom rozmowę między sobą, co oznacza, że społeczność pracowników BitMex rozwiązuje większość zapytań lub problemów wewnętrznie.

Dla bardziej doświadczonych inwestorów, którzy dobrze rozumieją dźwignię finansową i związane z nią ryzyko, BitMex może być idealnym, niszowym wyborem, który ułatwi inwestowanie z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego. Platforma może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób początkujących, które nie są jeszcze zbyt dobrze obeznane z rynkiem. BitMex dostarcza wiele informacji i narzędzi potrzebnych do udanych transakcji, co potwierdzają pozytywne opinie wielu klientów brokera. Za największą wadę brokera można uznać brak aplikacji mobilnej, co w dzisiejszych czasach jest jednym z podstawowych rozwiązań, jakie oferują brokerzy.

BitMex – recenzje na temat giełdy kryptowalutowej

BitMex – podsumowanie

Dla doświadczonych traderów, poszukujących profesjonalnej platformy wymiany kontraktów terminowych i instrumentów pochodnych dla rynków kryptowalut, BitMex jest jednym z najlepszych wyborów. Fakt, że cała giełda działa na jednej walucie bazowej, jaką jest Bitcoin ma swoje zalety i wady.W BitMex inwestorzy mogą z pewnością liczyć