Przegląd maklerski: Interactive Brokers

Interactive Brokers to amerykańska firma brokerska, jedna z największych w Stanach Zjednoczonych. Zapewnia dostęp do 135 instrumentów handlowych i działa w ponad 30 krajach. Została założona w 1977 roku. Jej główną przewagą konkurencyjną są niskie prowizje.

Niewątpliwie przed rejestracją konta przydatnym będzie analiza tematu Interactive Brokers opinie.

Interactive Brokers: informacje główne

Brokerzy to pośrednicy, którzy ułatwiają transakcje handlowe między inwestorami a giełdami. Według najnowszego raportu firma maklerska Interactive Brokers najwięcej pieniędzy zarabia na prowizjach (46% przychodu) i przychodach odsetkowych (34% przychodu). Klienci indywidualni stanowią 62% rachunków i generują 54% przychodów prowizyjnych.

Dla porównania, duzi klienci, tacy jak fundusze hedgingowe, stanowią 1% rachunków firmy maklerskiej, ale generują 6% przychodów z prowizji.

Interactive Brokers Group, Inc od ponad 40 lat tworzy filie na całym świecie i zwiększa swój kapitał własny do 7 miliardów dolarów, stając się jedną z największych amerykańskich spółek giełdowych. Jako broker, IB zapewnia inwestorom instytucjonalnym i profesjonalnym bezpośredni dostęp do usług rozliczeniowych i egzekucyjnych dla szerokiej gamy instrumentów (w tym akcji, opcji, kontraktów futures, forex, obligacji, kontraktów CFD). Strona internetowa firmy jest pełna różnych informacji, które będą trudne do zrozumienia dla niedoświadczonego użytkownika.

Warunki handlowe

IB daje możliwość handlu na ponad 100 platformach w 31 krajach. Nie ma wymogu minimalnego depozytu. Jednak handel z depozytem zabezpieczającym jest otwarty dla osób w wieku 21 lat i starszych z minimalnym depozytem w wysokości 2000 USD. Maksymalna dźwignia to 1:40.

Podane typy kont są podzielone na inwestora i tradera. Generalnie prowizje za handel są niższe niż w przypadku bezpośrednich konkurentów. Jednocześnie usługa miesięczna jest bezpłatna dla osób, które wpłaciły miesięcznie więcej niż 10 USD prowizji lub trzymały na koncie więcej niż 100 000 USD w aktywach, a także dla osób poniżej 26 roku życia, które wpłaciły więcej niż 3 USD innych prowizji. Aż 1,91% rocznie jest pobierane od wolnych środków klientów o kwocie powyżej 10 000 USD.

Proces rejestracji jest złożony i powolny. Cała procedura zajmie około pół godziny. Niezbędne jest podanie dużej ilości danych osobowych: dokument tożsamości, miejsce zamieszkania; imię i nazwisko, adres i numer telefonu Twojego pracodawcy; numer konta w banku lub u zewnętrznego pośrednika finansowania. Jeśli wszystkie wymagania zostaną spełnione, weryfikacja konta następuje w ciągu 2 dni.

Interfejs handlowy

Interactive Brokers oferuje kilka rodzajów platform transakcyjnych. Najbardziej zaawansowany, TWS, posiada środowisko do zarządzania transakcjami, analityki i śledzenia stanu konta. Platforma integruje wiadomości i inne narzędzia analizy fundamentalnej, narzędzia do zarządzania ryzykiem i inne przydatne funkcje. Jednak dla niedoświadczonych użytkowników może się to wydawać skomplikowane. W takim przypadku możesz skorzystać z Portalu Klienta lub IBKR WebTrader. Platformy te są łatwiejsze w użyciu i odpowiednie dla początkujących. Ponadto IBKR Mobile i IBot (z obsługą sterowania głosowego) są dostępne dla tych, którzy lubią handlować w ruchu.

Bezpieczeństwo

Firma Interactive Brokers LLC jest członkiem NYSE, FINRA, SIPC i jest nadzorowana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz amerykańską Komisję ds. Obrotu Kontraktami Terminowymi Towarowymi. Ponadto spółki zależne firmy podlegają regulacjom IIROC, AFSL, FCA itp. Broker ma ocenę „BBB+”, z pozytywną perspektywą od S&P. Fundusze klientów są przechowywane na oddzielnych rachunkach i są ubezpieczone na 500 000 USD przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC). Uwierzytelnianie dwuskładnikowe służy do logowania się na Twoje konto.

Wpłata i wypłata środków

Możesz zasilić swoje konto w 23 różnych walutach. Aby wpłacać i wypłacać pieniądze, możesz użyć tylko przelewu bankowego. Środki są kredytowane bezpłatnie. Wypłata – bezpłatnie raz w miesiącu, każda kolejna w tym samym miesiącu – 10 USD. Terminy rozpatrzenia wniosku to zazwyczaj około jednego dnia, czas rejestracji uzależniony jest od wybranego banku.

Usługa wsparcia

Możesz skontaktować się z pomocą techniczną 24/5 za pośrednictwem poczty, telefonu, czatu (dla obecnych klientów). Potencjalni klienci mogą zadawać pytania za pomocą formy na stronie internetowej dostępnej w samym elektronicznym systemie wypełniania wniosków. Możesz również znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania w dziale FAQ.

Wnioski

Interactive Brokers jest zdecydowanie jednym z najlepszych współczesnych brokerów, zapewniającym wysoki stopień bezpieczeństwa, najszerszy wybór instrumentów niedostępnych wcześniej dla prywatnych traderów oraz także niskie prowizje i zaawansowany zestaw platform transakcyjnych. Broker polecany jest dla profesjonalnych traderów z dużym doświadczeniem i poważnym kapitałem. Początkującym handlowcom trudno będzie zrozumieć platformę handlową i utrzymać konto w firmie.