TMS Brokers – opinie, informacje, wskazówki

TMS Brokers – opinie, informacje, wskazówki

Na pierwszy rzut oka, ich niska dźwignia finansowa może budzić pewne wątpliwości. Jednak TMS Brokers, założony ponad 14 lat temu, umożliwia posiadaczom swoich kont korzystanie z konkurencyjnych i wiodących na rynku funkcji. W rzeczywistości, broker ten posiada nawet własną aplikację, z której traderzy mogą korzystać wraz z innymi popularnymi platformami handlowymi. Firma posiada ponad 8000 certyfikowanych brokerów, którzy pracują z klientami i oferują wsparcie, takie jak indywidualne konsultacje i dogłębne raporty analityczne. TMS Brokers posiada klietów z różnych zakątków świata, w tym z głównych światowych centrów finansowych, takich jak Pekin, Londyn, Wiedeń, New Delhi, Ottawa, Tokio, Mexico City i innych. Są one również obecne w obszarach niefinansowych. Waszyngton D.C (Stany Zjednoczone), Bogota (Kolumbia), Dżakarta (Indonezja), Islamabad (Pakistan) i Oslo (Norwegia) to tylko kilka przykładów. Przeczytaj naszą recenzję, poznaj opinie o TMS Brokers i przekonaj się, dlaczego warto współpracować z tym brokerem.

TMS Brokers typy kont – co musisz wiedzieć

Co ciekawe, TMS Brokers przywiązuje dużą wagę do ochrony aktywów i zapobiegania negatywnemu obrotowi kont klientów (co zdarza się głównie wtedy, gdy traderzy podejmują ryzykowne decyzje, korzystając z dużej dźwigni finansowej). W rzeczywistości, zasady te kierują polityką firmy, jeśli chodzi o politykę marżową, łatwo dostępne oprogramowanie do zarządzania kontem oraz, co być może najbardziej godne uwagi, sposób, w jaki traktuje ona priorytetowo edukację. Mimo to, istnieją funkcje, które dla kilku rodzajów handlowców mogą okazać się nieodpowiednie. Wielu innych natomiast z pewnością doceni to, co oferuje TMS Brokers. Oto głębsze spojrzenie na wybór instrumentów finansowych, spready, bonusy i wiele więcej.

Chociaż TMS Connect to jedyny typ konta oferowany przez tego brokera, jest on bogaty w konkurencyjne i wysoce pożądane funkcje. W większości przypadków, TMS Brokers nie pobiera żadnych prowizji, ma przejrzyste spready i daje inwestorom dostęp do wielu instrumentów i narzędzi.

  • Minimalne wpłaty: Brak
  • Spready: Płynne (zaczynające się od poniżej 1 pipsa)
  • Prowizja: $5 od akcji, $0 od wszystkich innych instrumentów

Podczas otwierania rachunku, TMS Brokers poprosi Cię o pewne dokumenty w celu weryfikacji Twojej tożsamości. Po ich złożeniu, zatwierdzenie ich zajmuje zazwyczaj godzinę lub mniej i od tego momentu możesz rozpocząć handel. Należy jednak pamiętać, że mieszkańcy niektórych krajów (w tym USA, Kanady i Japonii), jak również obywatele spoza UE, mają własne wymagania dotyczące dokumentów. Aby proces otwierania rachunku był szybki i łatwy, upewnij się, że podajesz informacje, które są specyficzne dla Twojego miejsca zamieszkania lub kraju obywatelstwa.

TMS Brokers – opinie o platformie

TMS Brokers korzysta z platformy MetaTrader 5 (MT5), ale dzięki unikalnej aplikacji mobilnej TMS Connect funkcje platformy są jeszcze bardziej przyjazne i dostępne. TMS Connect zapewnia dostęp do wiadomości na żywo, które możesz przeglądać za pomocą smartfona i/lub bezpośrednio na pulpicie po zalogowaniu się na swoje konto MT5. Dostępna jest również obsługa klienta, a traderzy mogą współpracować z profesjonalnymi analitykami, którzy pomogą im zarządzać portfelem, zrozumieć działanie każdego instrumentu finansowego i wybrać odpowiednie podejście inwestycyjne. Co równie ważne, eksperci ci regularnie opracowują raporty na temat ważnych wydarzeń gospodarczych i wiadomości, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać najbardziej aktualne informacje.

TMS Brokers – opinie, informacje, wskazówki

Co więcej, TMS Brokers opinie mówią, że platforma nie pobiera żadnych prowizji od par walutowych i innych aktywów, jednocześnie zapewniając traderom dokładne spready. Wielkość pozycji jest również bardzo elastyczna. MT5 i TMS Connect ułatwiają handel kontraktami CFD na kryptowaluty, indeksy i towary. Podczas gdy platforma MT5 jest dostępna na wszystkich urządzeniach, TMS Connect sprawia, że zarządzanie kontem i otwieranie/zamykanie pozycji z telefonu jest bardziej efektywne, niż gdybyś robił to tylko za pomocą aplikacji mobilnej MetaTrader. TMS Connect można pobrać bezpośrednio ze strony brokera. Aby zainstalować MT5, masz możliwość albo przejść przez TMS Brokers albo pobrać go ze strony internetowej platformy.

MT5 jest bardzo dobrze znany z szerokiego wachlarza wskaźników technicznych i narzędzi do tworzenia wykresów. TMS Connect rozszerza te funkcje na smartfony. W rzeczywistości są jedynym brokerem w Polsce, który korzysta z MT5. Wreszcie, dzięki TMS Connect możesz śledzić innych traderów i obserwować ich poczynania. To dodaje kolejną warstwę dogłębnej analizy, z której korzystają zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Ci, którzy dopiero wchodzą na rynki finansowe, mogą uczyć się od zyskownych traderów i naśladować ich skuteczne strategie, jednocześnie rozwijając własne podejście. Doświadczeni inwestorzy mogą zobaczyć, jak inni radzą sobie z handlem konkretnymi instrumentami i zidentyfikować sposoby dalszego doskonalenia.

TMS Brokers – opinie klientów i przydatne wskazówki

Handlując z TMS Brokers opinie ekspertów i klientów wskazują, że warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Dźwignia finansowa – Pary walutowe mają maksymalną dźwignię 30:1, która jest uważana za bardzo niską. W większości przypadków, brokerzy oferują inwestorom dźwignię pomiędzy 100:1 a 400:1. Niektórzy oferują nawet do 1000:1. Jeśli chodzi o TMS Brokers, ich dźwignia dla indeksów i towarów jest ograniczona do 20:1. Maksymalny poziom dla akcji i kryptowalut to odpowiednio 5:1 i 2:1. W całej branży brokerskiej, waluty cyfrowe mają niską dźwignię z powodu ich zmienności, a co za tym idzie, ryzykowności. Jednak nawet dźwignia TMS Brokers wynosząca 2:1 na kryptowaluty jest wciąż niska, większość innych firm ma tę liczbę na poziomie 5:1.
  • Wielkość transakcji – Minimalna wielkość transakcji to 0,01 lota, czyli mikro lot. TMS Brokers szczyci się tym, że oferuje ochronę przed posiadaniem ujemnego salda.
  • Koszty transakcyjne – Handel parami walutowymi, kryptowalutami, surowcami (z wyjątkiem złota i srebra) oraz indeksami nie jest obciążony żadnymi prowizjami. TMS Brokers pobiera jednak prowizje za transakcje na akcjach, zaczynające się od 5 dolarów (lub 5 euro). Równie ważne są opłaty za transakcje swapowe na pozycjach otwartych przez noc. Opłaty te oparte są na oprocentowaniu związanym z walutą lub instrumentem, którym handlujesz, które może się zmieniać w zależności od rozwoju sytuacji na rynku i polityki banków centralnych. TMS Brokers obciąży Cię również różnicą w spreadach. Zarówno opłaty za swap, jak i spread są zmienne. Możesz uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych danych na stronie internetowej tego brokera.
  • Aktywa – Posiadacze rachunków w TMS Brokers mają dostęp do 42 różnych par walutowych. Większość z nich to główne pary walutowe, w tym USD, EUR, GBP i AUD. Masz jednak również możliwość handlu walutami egzotycznymi, takimi jak korona szwedzka, korona norweska i lira turecka. Traderzy mają również dostęp do 5 różnych kryptowalut, w tym Bitcoin. Wśród 18 dostępnych kontraktów CFD na indeksy znajdują się Dow Jones Industrial Average, Nasdaq 100, S&P 500, brytyjski FTSE 100, niemiecki DAX 30 i inne. Dostępnych jest również 19 różnych towarów. Lista dostępnych kontraktów CFD na akcje obejmuje 47 firm, które są notowane w USA, a także 28 z Polski, 19 z Hiszpanii, 18 z Niemiec i 11 z Wielkiej Brytanii.
  • Spready – Spread w TMS Brokers jest zmienny i różni się w zależności od pary walutowej. Lista spreadów na żywo dostępna jest na stronie internetowej firmy, a podane wartości są dokładne do piątego miejsca po przecinku (czyli 10 pipsów). Główne waluty, takie jak USD i EUR, mają niski spread, który zwykle wynosi mniej niż 1 pips (w normalnych warunkach rynkowych). Podobnie, spread jest zmienny dla wszystkich innych aktywów, którymi można handlować za pośrednictwem TMS Brokers.