Kriptomat – opinie i informacje dla inwestorów

Kriptomat – opinie i informacje dla inwestorów

Kiedy decydujesz się na inwestowanie w kryptowaluty, masz mnóstwo platform konkurujących o Twoją uwagę i biznes. Musisz upewnić się, że wybierzesz taką, która ma niskie opłaty, świetne wsparcie ze strony obsługi klienta, łatwość użytkowania i wysokie bezpieczeństwo. W tym przeglądzie podpowiemy Ci, czego możesz oczekiwać od nowoczesnej platformy. Kriptomat opinie zbiera naprawdę dobre, zatem przyjrzymy się bliżej temu brokerowi krypto.

Kriptomat to trzyletnia bramka fiat-to-crypto regulowana przez UE, która ma na celu zapewnienie dostępu do kryptowalut na całym świecie. Obecnie są one dostępne w ponad 80 krajach i 23 językach. Kriptomat oferuje konkurencyjne opłaty, świetną platformę dla początkujących i doskonałe odpowiedzi od obsługi klienta. Jeśli jesteś ciekawy, co Kriptomat ma do zaoferowania, ta szczegółowa recenzja Kriptomat pomoże poprowadzić Twój proces decyzyjny.

Kriptomat – przewodnik tradera

Kriptomat to depozytowa giełda kryptowalut założona w europejskim kraju Estonii. Ich fiat-to-crypto gateway jest regulowany przez UE, dzięki czemu jest dostępny dla członków ponad osiemdziesięciu krajów na całym świecie. Ich hasłem jest, że „każdy, wszędzie, zasługuje na wolność, sprawiedliwość i spełnienie, które reprezentuje kryptowaluta”.

Kriptomat opinie potwierdzają, że firma w czasie całej swojej działalności nie miała żadnych wycieków danych i może pochwalić się wieloma licencji bezpieczeństwa. Kiedy handlujesz z nimi, możesz być pewny, że Twoje dane są bardzo dobrze chronione. Ich zabezpieczenia obejmują licencję na świadczenie usług wymiany waluty wirtualnej na walutę fiat. Inną jest świadczenie usług w zakresie portfeli walut wirtualnych. Była to również pierwsza europejska giełda kryptowalut, która otrzymała bardzo pożądany certyfikat ISO/IEX 207001:2013.

W chwili obecnej Kriptomat obsługuje kupno, sprzedaż i przechowywanie 200 kryptowalut. Mają także plany rozwoju. Więcej kryptowalut jest stale dodawanych. Zarejestrowani użytkownicy są pierwszymi powiadamianymi o dodaniu nowych kryptowalut.

Kriptomat – opinie i informacje dla inwestorów

Kriptomat – opłaty i limity

Kriptomat opinie o opłatach wyrobił sobie niezwykle dobre. Zarówno kupno, jak i sprzedaż wymaga opłaty w wysokości 1,45% przy minimalnej kwocie 1,45 EUR. Jeśli planujesz zakup kryptowaluty za pomocą karty kredytowej, będziesz musiał liczyć się z opłatą w wysokości 3,45 %. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać, jeśli dokonasz zakupu o wartości niższej niż 100 EUR.

Wiele osób korzysta także z portfela cyfrowego, aby sfinansować zakup kryptowalut, ale w tym przypadku opłaty będą znacznie wyższe. Skrill i Neteller będą Cię kosztować 5,35% z dodatkowymi opłatami za zakupy poniżej 100 EUR. Wymiana kryptowaluty na kryptowalutę nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Należy pamiętać, że istnieją również opłaty za wypłatę. Konkretna opłata za wypłatę będzie się różnić w zależności waluty. Na przykład, bitcoin (BTC) ma opłatę za wypłatę w wysokości 0.00015 BTC. Kriptomat nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty SEPA. Jednakże, Twój bank może pobierać opłatę stałą lub procent od transakcji. W niektórych scenariuszach, bank może pobierać dodatkowe opłaty za przelewy między Twoim kontem bankowym a Kriptomatem. Minimalna wpłata SEPA do Kriptomatu to 35 EUR.

Oprócz opłat pobieranych za transakcje, należy również pamiętać o limitach handlowych. Dzienny limit wpłat i wypłat SEPA wynosi 25.000 EUR. W tej kategorii obowiązuje również ograniczenie miesięczne. Miesięczny limit wpłat i wypłat SEPA wynosi 200.000 EUR. Minimalna wpłata SEPA do Kriptomat wynosi 35 EUR.

Dzienny limit dla innych metod płatności wynosi 500 EUR, a miesięczny limit dla innych metod płatności to tylko 5.000 EUR. Wpłaty i wypłaty kryptowalut mogą być dokonywane bez limitu. Należy także pamiętać, że kwota wypłaty lub wysyłki jest zawsze oparta na aktualnych warunkach rynkowych. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 15 do 25 EUR, ale zawsze może ulec zmianie. Zawsze zostaniesz poproszony o jej sprawdzenie przed potwierdzeniem transakcji.

Kriptomat – łatwość użycia

Kriptomat jest naprawdę zaprojektowany z myślą o początkujących użytkownikach. Możesz zarejestrować konto w ciągu zaledwie kilku minut. Konfiguracja konta wymaga jedynie podania imienia i nazwiska, adresu e-mail i nowego hasła.

Po skonfigurowaniu konta, wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, takich jak bitcoin. Korzystanie z Kriptomat jest nie tylko niedrogie, ale również niezawodne i łatwe w użyciu. Kriptomat opinie o swojej stronie posiada również dobre. Wystarczy kilka chwil, by zacząć handel na kryptowalutach.

Strona główna jest wygodnie skonfigurowana, aby pokazać salda Twoich kryptowalut i ich ogólną wartość w euro. Z sekcji portfeli na stronie głównej, możesz łatwo wysyłać i odbierać kryptowaluty po prostu klikając na jeden z portfeli.

Jeśli klikniesz zakładkę Kupno/Sprzedaż na stronie internetowej, możesz łatwo nawigować po wszystkim, czego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to:

  1. Wybierz monetę, za pomocą której chcesz dokonać zakupu.
  2. Wprowadź preferowaną metodę płatności.
  3. Wybierz kwotę, którą chcesz zapłacić.
  4. Kliknij na przycisk kupna na dole strony, aby zobaczyć szczegóły płatności i sfinalizować transakcję.

Istnieje również sekcja Portfolio, która pozwala ustawić alerty cenowe. Może to być całkiem pomocne, jeśli chcesz być powiadomiony, gdy cena spada na konkretnej kryptowalucie, którą chcesz kupić. Może to również sygnalizować, kiedy jest to dobry czas na sprzedaż niektórych z Twoich udziałów.

Kriptomat: Obsługa klienta

Podczas gdy większość procesów w Kriptomat jest dość prosta, od czasu do czasu możesz potrzebować pomocy ze strony obsługi klienta. Wiedza o tym, czego można się spodziewać po tym procesie, może pomóc Ci zdecydować, czy Kriptomat jest właściwą platformą dla Ciebie.

Dobrą wiadomością jest to, że firma oferuje przystępny i profesjonalny zespół obsługi klienta. Broker rozumie, że każdy ma inne preferencje komunikacyjne, dlatego też oferuj trzy różne metody kontaktu:

  • Email;
  • Funkcja czatu na stronie internetowej;
  • Formularz kontaktowy na stronie internetowej;

Obsługa klienta pracuje od 8:00 do 17:00 w dni robocze. W większości przypadków odpowiedzą Ci w ciągu godziny. W weekendy i święta uzyskanie odpowiedzi może zająć nawet jeden pełny dzień.

Prawdopodobnie będziesz także w stanie znaleźć większość odpowiedzi na najczęstsze pytania bez czekania na obsługę klienta. Mają dość obszerną sekcję FAQ, która obejmuje większość szczegółów dotyczących platformy.

Jeśli po prostu szukasz najnowszych wiadomości na temat kryptowalut opinie potwierdzają, że możesz również sprawdzić ich strony przewodników lub bloga. Kolejną unikalną funkcją obsługi klienta jest zaangażowanie w mediach społecznościowych. Kriptomat jest na najbardziej popularnych platformach, w tym na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Mają również konta na Medium, LinkedIn, YouTube i Tumblr.

Kriptopmat – podsumowanie

Kriptomat może być jeszcze stosunkowo nowy, ma dopiero kilka lat, ale ci, którzy z niego korzystają, już go uwielbiają. Jego opłaty są stosunkowo zgodne z wieloma innymi wiodącymi platformami. Liczba dostępnych monet stale rośnie. Posiada doskonałą obsługę klienta, świetne zabezpieczenia i łatwą w użyciu platformę. Środki bezpieczeństwa są wdrażane w oparciu o zalecenia normy ISO 27002:2013 Information technology oraz Cryptocurrency Security Standard. Cała platforma jest zgodna z General Data Protection Regulation (GDPR), aby chronić wszystkie Twoje wrażliwe dane osobowe.