LocalBitcoins – opinie, informacje, wskazówki

LocalBitcoins – opinie, informacje, wskazówki

LocalBitcoins to niezwykle popularna giełda Bitcoin typu peer-to-peer (P2P), która obsługuje użytkowników w prawie każdym kraju na świecie.Platforma pozwala użytkownikom wymieniać ich lokalną walutę fiat na Bitcoin przy użyciu dowolnej z licznych metod płatności obsługiwanych przez sprzedawców w ich lokalnym regionie. W przeciwieństwie do wielu innych giełd P2P Bitcoin, LocalBitcoins posiada rygorystyczny system escrow, który został wprowadzony, aby chronić zarówno kupujących, jak i sprzedających przed oszustami.

LocalBitcoins była jedną z pierwszych giełd P2P Bitcoin i działa od 2012 roku. W tym czasie stała się jedną z dominujących giełd P2P Bitcoin – głównie ze względu na jej dostępność i elastyczność, jaką zapewnia kupującym i sprzedającym. Platforma została założona przez Jeremiasa Kangasa i obecnie ma swoją siedzibę w Helsinkach w Finlandii. Firma stojąca za platformą jest również zarejestrowana w Finlandii jako LocalBitcoins Oy, z identyfikatorem biznesowym 2855415-2.

LocalBitcoins – opinie, informacje, wskazówki

LocalBitcoins – czy warto z niej korzystać?

Jako wymiana peer-to-peer, każdy może swobodnie korzystać z LocalBitcoins, aby tworzyć ogłoszenia o kupnie i sprzedaży Bitcoin, ogłoszenia mogą być tworzone dla praktycznie każdej istniejącej metody płatności. Z drugiej strony, kupujący i sprzedający są również w stanie przeglądać oferty z szerokiej gamy istniejących sprzedawców i mogą wybrać do czynienia z każdym, który oferuje stawki, metody płatności i warunki, które są wygodne z.

W przeciwieństwie do niektórych innych rynków Bitcoin, LocalBitcoins nie oferuje żadnych narzędzi wykresowych lub zaawansowanych funkcji handlowych. Jest to czysty, niefrasobliwy rynek Bitcoin zaprojektowany tak, aby był dostępny dla absolutnie początkujących. LocalBitcoins opinie zbiera jak najbardziej pozytywne i pozwala na bezpieczny handel dzięki zastosowaniu kilku środków:

  • System reputacji – Każdy handlowiec posiada rangę reputacji, a także publiczne zapisy historii pokazujące jego przeszłe działania.
  • Escrow – Kiedy zażądasz handlu, Bitcoins są przechowywane w serwisie escrow LocalBitcoins. Bitcoins są zwolnione tylko wtedy, gdy sprzedawca potwierdzi, że handel został zakończony.
  • 2FA – Kiedykolwiek logujesz się na swoje konto, będziesz musiał wprowadzić dodatkowy kod PIN wysłany na Twój telefon komórkowy. Uniemożliwia to włamanie się do Twojego konta. Opcja ta nie jest domyślnie włączona.
  • Strażnik logowania – LocalBitcoins jest również w stanie sprawdzić, czy logujesz się zawsze z tej samej przeglądarki. Jeśli nastąpi logowanie z innej przeglądarki, wymagana będzie weryfikacja mailowa.
  • Wsparcie i rozwiązywanie konfliktów – LocalBitcoins posiada zespół wsparcia, który jest gotowy odpowiedzieć na pytania użytkowników, a także rozwiązywać konflikty między kupującymi i sprzedającymi, jeśli takie się zdarzą.

LocalBitcoins – opłaty i depozyt

Podobnie jak większość platform handlu kryptowalutami, LocalBitcoins pobiera opłaty za swoje usługi. Jednak w przeciwieństwie do większości podobnych platform, LocalBitcoins wyróżnia się tym, że na LocalBitcoins opłaty są ponoszone w całości przez twórcę, podczas gdy biorcy mogą korzystać z platformy bez żadnych kosztów. Kupujący i sprzedający mogą tworzyć swoje ogłoszenia za darmo, ale każda zakończona transakcja podlega opłacie w wysokości 1%, pobieranej od ogłoszeniodawcy. Jako takie, 10.000 dolarów sprzedaży będzie podlegać 100 dolarów opłaty. Od momentu pisania, nie ma żadnych zniżek opłat opartych na objętości lub innych mechanizmów redukcji opłat w miejscu.

Chociaż zakup Bitcoin jest bezpłatny, użytkownicy będą musieli uważać na opłatę depozytową, która jest pobierana przy ładowaniu konta BTC. Użytkownicy będą również podlegać niewielkiej opłacie transakcyjnej przy wypłacaniu swoich środków. Przelewy do innych użytkowników LocalBitcoin są bezpłatne. LocalBitcoins opinie mimo to posiada bardzo dobre. Traderzy cenią sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i profesjonalne podejście brokera.

Jako rynek peer-to-peer Bitcoin, sprzedawcy zaakceptować dowolną z szerokiej gamy metod płatności za ich BTC, a kupujący w większości regionów zazwyczaj będą mieli różne opcje płatności do wyboru. Wpłaty bankowe, wpłaty gotówkowe, Western Union i Moneygram są dostępne w większości regionów, podczas gdy dziesiątki innych metod płatności specyficznych dla danego regionu można zazwyczaj również znaleźć. W zależności od regionu, klienci mogą również często znaleźć sprzedawców, którzy akceptują inne kryptowaluty, takie jak Monero (XMR), XRP i Ethereum (ETH).

Sprzedawcy są w stanie uzupełnić swoje konto za pomocą Bitcoinów wysłanych z zewnętrznego portfela, podczas gdy kupujący wysyłają swoje płatności fiat bezpośrednio do sprzedawcy na podstawie uzgodnionej metody płatności – LocalBitcoins nie przechowuje funduszy fiat.

Jeśli chodzi o limity – nie ma żadnych! Sprzedający mogą wybrać, ile BTC udostępnią i ustalić minimalną i maksymalną kwotę zakupu na osobę, np. 50-100 USD. Kupujący podlegają limitom zakupu ustalonym przez sprzedawcę, którego wybrali.

Jak korzystać z LocalBitcoins

Aby rozpocząć, będziesz musiał utworzyć konto. Zostaniesz poproszony o wybranie nazwy użytkownika i hasła, a także o podanie adresu e-mail, który będzie służył do późniejszego logowania. Po utworzeniu konta, będziesz musiał kliknąć link potwierdzający przesłany w wiadomości e-mail, zanim będzie gotowe do użycia. Po wykonaniu tej czynności będziesz mógł swobodnie zalogować się na platformie.

Po aktualizacji z 2019 roku wszyscy użytkownicy LocalBitcoins są teraz zobowiązani do ukończenia weryfikacji KYC, jeśli chcą sprzedać BTC lub kupić więcej niż 1000 EUR wartości BTC rocznie. Większość użytkowników będzie musiała osiągnąć weryfikację T1 na platformie, co wiąże się z dostarczeniem informacji o tożsamości i adresie, a także dowodu tożsamości do partnera KYC LocalBitcoins: Onfido. Jeśli chodzi o LocalBitcoins, paszport, prawo jazdy i dowód osobisty są uważane za ważne formy identyfikacji.

Opinie o LocalBitcoins potwierdzają, że większość użytkowników będzie miała swoją aplikację zweryfikowaną natychmiast przez Onfido, podczas gdy inni mogą potrzebować czekać na ręczny przegląd, który może trwać do 24 godzin, aby zakończyć. Po zweryfikowaniu, będziesz mógł stworzyć swoją reklamę Bitcoin, gdzie będziesz mógł ustawić walutę, którą akceptujesz, minimalny i maksymalny limit transakcji, wybrać godziny otwarcia i ustawić marżę lub równanie cenowe, aby automatycznie aktualizować cenę w oparciu o aktualny kurs rynkowy.

Podsumowanie

LocalBitcoins można uznać za jedną z najbardziej polaryzujących platform transakcyjnych Bitcoin. Chociaż LocalBitcoins ma imponującą reputację, a jego system escrow generalnie działa dobrze, jak wiele platform zawsze są potencjalni oszuści chcą kierować niedoświadczonych nabywców i sprzedawców.

Z tego powodu, stosując odpowiednią ostrożność i wykonując należytą staranność, LocalBitcoins jest bezpiecznym miejscem do handlu i jest jednym z jedynych sposobów, aby kupić Bitcoin osoba do osoby w wielu krajach – zwłaszcza przy użyciu nietradycyjnych metod płatności, takich jak altcoins i procesorów płatności online.

Opłaty są rozsądne, KYC jest zazwyczaj prostym zadaniem, a brak maksymalnych limitów handlowych sprawia, że LocalBitcoins jest idealną platformą dla tych, którzy chcą kupować i sprzedawać Bitcoin regularnie.