Bitstamp – opinie i przewodnik dla tradera

Bitstamp – opinie i przewodnik dla tradera

Bitstamp, założony w 2011 roku, jest platformą wymiany kryptowalut o ugruntowanej pozycji, posiadającą nieco ponad 30 dostępnych kryptowalut. Choć może to być mniejszy wachlarz niż w przypadku niektórych giełd, jest on więcej niż wystarczający, aby zadowolić większość początkujących, a uproszczona struktura opłat sprawia, że jest to łatwiejszy (choć nieco droższy) punkt wejścia dla początkujących. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą jednak chcieć dostępu do większej liczby monet lub niższych opłat transakcyjnych. Bitstamp opinie posiada ogólnie dobre i warto przyjrzeć się bliżej jego działalności.

Jedną z rzeczy, których zarówno nowi, jak i doświadczeni traderzy kryptowalut szukają w giełdzie, z której korzystają, jest wiarygodność. Wiedząc, że giełda jest bezpieczna w użyciu, a wszystko, co się na niej dzieje, jest regulowane, zapewnia Ci spokój ducha, którego potrzebujesz, aby dokonywać właściwych transakcji.

Bitstamp jest jedną z najbardziej uznanych giełd kryptowalut w branży. Jeśli myślisz o otwarciu konta w Bitstamp dla swoich potrzeb związanych z handlem kryptowalutami, przeczytaj najpierw nasz kompleksowy przewodnik. Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, poruszymy kwestie takie jak opłaty, bezpieczeństwo, łatwość obsługi i więcej.

*Фотография предоставлена PexelsBitstamp – opinie i przewodnik dla tradera

Bitstamp – historia i działalność brokera krypto

Bitstamp to giełda kryptowalut, której siedziba znajduje się w Luksemburgu. Chociaż platforma początkowo koncentrowała się na klientach z Unii Europejskiej, obecnie oferuje swoje usługi na skalę globalną. Giełda Bitstamp pozwala na kupno i sprzedaż pięciu różnych kryptowalut, a środki można wpłacać i wypłacać za pomocą codziennych metod płatności, takich jak karta debetowa/kredytowa lub konto bankowe.

Ponieważ platforma działa od 2011 roku, jest to jedna z najdłużej działających giełd na scenie handlu Bitcoinami. W momencie pisania tego tekstu, Bitstamp osiąga średnio wolumen obrotu około 40 milionów dolarów dziennie. Jest to znacznie mniej w porównaniu z innymi giełdami, takimi jak Coinbase, Bitoasis lub Kucoin.

Bitstamp działa w sposób podobny do innych wiodących giełd kryptowalut w branży. Po otwarciu konta i zdeponowaniu środków, będziesz miał możliwość kupna i sprzedaży monet. Sama platforma jest w zasadzie pośrednikiem pomiędzy kupującymi i sprzedającymi.

Bitstamp – opinie traderów i główne zalety

W przeciwieństwie do innych wiodących platform kryptowalutowych, Bitstamp pozwala tylko na handel na długi okres. Oznacza to, że chociaż masz możliwość osiągnięcia zysku, jeśli uważasz, że kryptowaluta zwiększy swoją wartość, nie możesz powtórzyć tego procesu, jeśli uważasz, że rynki spadną. Mimo to, Bitstamp opinie zbiera bardzo dobre. Traderzy cenią sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę. Warto dodać, że Bitstamp pozwala na kupno lub sprzedaż tylko pięciu różnych kryptowalut:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ripple (XRP)

Jest wiele rzeczy, które wyróżniają Bitstamp na tle konkurencji. Te na których warto skupić się najbardziej to przede wszystkim:

 • Jakość podstawowych usług: Chociaż Bitstamp nie obsługuje bardziej zaawansowanych opcji inwestowania (takich jak transakcje z depozytem zabezpieczającym), skupia się na oferowaniu podstawowych usług dobrze wykonanych na swojej stronie internetowej i w aplikacji. Obejmują one łatwą w użyciu platformę natychmiastowego zakupu i cztery różne typy zleceń, które mogą spodobać się bardziej zaawansowanym inwestorom chcącym skorzystać z krótkoterminowych wahań cen.
 • Zlecenia natychmiastowe: W USA, możesz użyć transakcji automatycznej izby rozliczeniowej (ACH), aby natychmiast zdeponować środki ze swojego konta bankowego na Bitstamp i natychmiast rozpocząć handel; w większości stanów możesz również użyć karty kredytowej lub debetowej, choć może to podlegać wyższym opłatom od Bitstamp i wystawcy karty.
 • Zlecenia limitowane: Ustaw cenę, po której wolałbyś kupić lub sprzedać konkretną kryptowalutę.
 • Zlecenia rynkowe: Kup lub sprzedaj kryptowalutę po najlepszej dostępnej cenie rynkowej, która czasami może być lepszą ceną niż ta, która jest dostępna dzięki zleceniu natychmiastowemu.
 • Zlecenia stop: Ustaw punkt cenowy wejścia lub wyjścia dla swoich transakcji, aby ograniczyć potencjalne straty wynikające z nagłych wahań cen.
 • Zlecenia Trailing Stop: Ustaw punkt cenowy wejścia lub wyjścia dla swoich transakcji w oparciu o ustalone dno, które może być skorygowane w górę, jeśli cena wzrośnie powyżej bieżącej wartości. Dzięki temu zawsze utrzymujesz taki sam spread pomiędzy ceną stop a ceną bieżącą, co pomaga Ci uchwycić potencjalne zyski, których w innym przypadku nie osiągnąłbyś za pomocą zwykłego zlecenia stop.

Bitstamp – bezpieczeństwo i wsparcie klienta

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie jest obecnie standardem dla wszystkich inwestorów wykonujących kluczowe funkcje konta, a Bitstamp informuje, że utrzymuje 98% swoich aktywów cyfrowych w trybie offline w „zimnym magazynie”, a wszystkie aktywa są ubezpieczone. Bitstamp opinie posiada niemalże nienaganne jeśli chodzi o profesjonalną pomoc w razie problemów. Zapewnia wsparcie klienta 24/7, w szczególności oferując linię wsparcia telefonicznego dla natychmiastowych zapytań. Ten rodzaj pomocy jest dość rzadkim znaleziskiem w przestrzeni wymiany kryptowalut, więc jeśli możliwość rozmowy z agentem wsparcia przez telefon jest dla Ciebie ważna, możesz chcieć dać Bitstampowi drugie spojrzenie.

To powiedziawszy, jeśli wolisz pomoc opartą na tekście, możesz być lepiej obsługiwany gdzie indziej: W przeciwieństwie do innych platform, nie ma czatu na żywo, jeśli masz problem. Zamiast tego, możesz wysłać wiadomość do zespołu obsługi klienta, który zazwyczaj wysyła odpowiedź w ciągu 24 do 72 godzin.

Jak się zarejestrować i handlować na Bitstamp

Jeśli chcesz zacząć korzystać z Bitstamp, poniżej przedstawiamy prosty przewodnik krok po kroku, który pokaże Ci jak przejść proces rejestracji i rozpocząć handel.

Krok 1. Otwórz konto z Bitstamp – Po odwiedzeniu strony głównej Bitstamp, będziesz musiał kliknąć na zarejestruj się. Następnie będziesz musiał wprowadzić kilka informacji osobistych. Będzie to obejmować pełną nazwę prawną, adres e-mail i kraj zamieszkania. Upewnij się, że te informacje są poprawne, ponieważ możesz potrzebować weryfikacji swojej tożsamości w dalszej części linii.

Krok 2. Potwierdź swój adres e-mail – Zanim będziesz mógł przejść do następnego etapu procesu rejestracji, będziesz musiał potwierdzić swój adres e-mail. Udaj się do swojej skrzynki e-mail i kliknij na link weryfikacyjny, który wysłał Ci Bitstamp. Gdy to zrobisz, zobaczysz swój unikalny identyfikator konta. Upewnij się, że go zapisałeś i przechowujesz w bezpiecznym miejscu, ponieważ będziesz go potrzebował, aby zalogować się na swoje konto Bitstamp. Będziesz również musiał wybrać silne hasło.

Krok 3. Zwiększ bezpieczeństwo na swoim koncie – Teraz, gdy już otworzyłeś swoje konto Bitstamp, możesz zwiększyć bezpieczeństwo na swoim koncie poprzez ustawienie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). To jest, gdzie trzeba będzie wprowadzić unikalny kod, który jest pobierany z telefonu komórkowego za każdym razem, gdy logujesz się lub wypłacasz środki.

Krok 4. Zweryfikuj tożsamość – Jeśli chcesz wpłacić środki przy użyciu kryptowaluty, nie musisz w tym momencie weryfikować swojej tożsamości. Jeśli jednak chcesz wpłacić środki przy użyciu rzeczywistej metody płatności, takiej jak karta debetowa/kredytowa lub konto bankowe, będziesz musiał najpierw zweryfikować swoją tożsamość.

Krok 5. Wpłata środków – W górnej części ekranu kliknij na „Wpłata”. Zobaczysz rozwijaną listę wszystkich metod płatności, których możesz użyć, aby zasilić swoje konto.

Krok 6. Kup kryptowaluty – Jeśli podążałeś krok po kroku aż do tego momentu, to powinieneś teraz z powodzeniem otworzyć konto i zdeponować środki. Teraz nadszedł czas na handel. W górnej części ekranu kliknij na „Kupno/Sprzedaż”.