Coinbase – informacje o brokerze

Coinbase – informacje o brokerze

Coinbase jest jedną z najbardziej uznanych giełd kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych i jedną z największych na świecie. Zawsze jednak należy brać pod uwagę ryzyko związane z handlem tymi spekulacyjnymi walutami. Coinbase opinie posiada na szczęście jak najbardziej pozytywne, dlatego przyjrzymy się bliżej jego ofercie i działalności.

Firma Coinbase została uruchomiona w San Francisco w 2012 roku i jest największą platformą handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych. Jest również zaliczana do najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie pod względem ruchu, płynności i wolumenu obrotu, według CoinMarketCap.com, strony internetowej do badań rynku. Główna cecha Coinbase: Podczas gdy brokerzy kryptowalut nie są ubezpieczeni przez Securities Investor Protection Corporation, lub SIPC, Coinbase prywatnie ubezpiecza swoją witrynę na wypadek jakichkolwiek strat spowodowanych kradzieżą lub włamaniem do witryny.

Coinbase – informacje o brokerze

Coinbase – opinie ekspertów, zalety brokera

Oprócz pośrednictwa kryptowalutowego, Coinbase oferuje również usługi powiernicze do przechowywania kryptowalut dla instytucji, platformę płatności kryptowalutowych dla firm i własną kryptowalutę, USD Coin (USDC), stabilną kryptowalutę powiązaną z dolarem amerykańskim. W kwietniu Coinbase stał się pierwszą amerykańską firmą handlującą kryptowalutami notowaną na amerykańskiej giełdzie, pierwszą ofertą publiczną, która wyceniła firmę na około 86 miliardów dolarów.

Użytkownicy mają do wyboru handel na Coinbase lub Coinbase Pro, usługę premium, która obejmuje możliwość dokonywania transakcji kryptowalutowych na kryptowaluty i inne zaawansowane funkcje handlowe. Coinbase ma również darmowy portfel cyfrowy dla użytkowników zarówno na platformach iOS, jak i Android. Coinbase opinie zbiera niemalże nienaganne. Poniżej przedstawiamy największe zalty i wady brokera.

Zalety Coinbase:

  • Oferuje dostęp do ponad 50 kryptowalut.
  • Niskie minimum do zasilenia konta.
  • Kryptowaluta jest ubezpieczona na wypadek włamania na stronę.

Wady Coinbase:

  • Higher fees than other cryptocurrency exchanges.

Cechy Coinbase, które powinieneś znać

Oferowane kryptowaluty: Coinbase oferuje 56 kryptowalut dla klientów z USA do handlu, a 59 na Coinbase Pro, co jest większą liczbą niż wiele innych platform. Na przykład, SoFi Active Investing oferuje 20 kryptowalut, eToro oferuje mniej niż 20, a Robinhood mniej niż 10.

Platformy transakcyjne: Coinbase jest dostępny we wszystkich stanach USA z wyjątkiem Hawajów. Użytkownicy Coinbase mogą handlować na dwóch platformach: oryginalnej platformie Coinbase, która pozwala użytkownikom używać dolarów amerykańskich do zakupu kryptowalut, oraz Coinbase Pro. Wcześniej znany jako GDAX, Coinbase Pro ma zaawansowane funkcje wykresów i pozwala użytkownikom dokonywać transakcji kryptowalutowych, a także składać zlecenia rynkowe, limitowane i stop.

Koszty handlu kryptowalutami: Struktura opłat Coinbase jest mylącą kombinacją elementów, które zależą od dwóch czynników:

  • Coinbase pobiera spread w wysokości około 0,5% za sprzedaż i zakup kryptowalut; stawki mogą być wyższe lub niższe w zależności od wahań rynkowych.
  • Coinbase pobiera również opłatę, większą z opłat stałych lub zmiennych, w zależności od zakupionej kwoty i rodzaju płatności.

Bezpieczeństwo Coinbase

W przeciwieństwie do gotówki w banku, kryptowaluta nie jest chroniona przez żadne przepisy federalne. Coinbase twierdzi jednak, że przechowuje 98% kryptowalut klientów offline, w tzw. „zimnym magazynie” (pozostałe 2% jest wykorzystywane do ułatwienia wolumenu handlu). Giełda posiada również polisę ubezpieczeniową w celu ochrony zasobów kryptowalut. Eksperci twierdzą, że solidne środki, takie jak te, są powodem, dla którego mainstreamowa giełda, taka jak Coinbase, może być warta dodatkowych opłat.

Coinbase twierdzi, że pieniądze przechowywane na kontach bankowych jako gotówka są ubezpieczone przez FDIC do maksymalnej kwoty 250 000 USD. Inne środki bezpieczeństwa obejmują uwierzytelnianie dwuetapowe, logowanie biometryczne (takie jak odcisk palca i Face ID) oraz szyfrowanie danych. Zawsze chroń swoje bezpieczeństwo osobiste, używając silnych haseł, nie powtarzając haseł na różnych kontach, włączając dwuskładnikowe uwierzytelnianie i regularnie monitorując swoje konta pod kątem wszelkich nieautoryzowanych działań.

Dla kogo Coinbase jest najlepszy?

Łatwy w użyciu interfejs Coinbase, narzędzia edukacyjne i silne środki bezpieczeństwa sprawiają, że jest to świetny wybór dla każdego, kto chce rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty. Jeśli po prostu chcesz zainwestować trochę dodatkowej gotówki w Bitcoin jako inwestycję długoterminową, Coinbase upraszcza ten proces. Możesz po prostu kupić swoje monety, zostawić je na Coinbase i śledzić ich wartość w czasie. Coinbase opinie zebrał naprawdę dobre, zwłaszcza wśród grona ekspertów i profesjonalnych handlowców.

Ale jest to również dobra opcja, aby rozwijać się wraz z Tobą, gdy dowiesz się więcej o kryptowalutach. Nie brakuje w niej żadnych głównych usług, które można znaleźć gdzie indziej, między licznymi ofertami różnych walut i opcją Coinbase Wallet. Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na inwestowanie poza Bitcoin lub posiadanie własnych kluczy prywatnych, Coinbase jest nadal świetnym punktem wyjścia.

Największym minusem Coinbase są jej opłaty, które mogą być wyższe niż w przypadku niektórych innych giełd. Jednak dla większości ogólnych inwestorów są one niewielką ceną za wygodę, zakres funkcji i bezpieczeństwo, które otrzymasz w zamian.

Coinbase – opinie traderów i ciekawostki

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci twierdzą, że mądrze jest trzymać się giełd kryptowalutowych, które są popularne i mają już dużą bazę klientów. Coinbase jest prawdopodobnie najbardziej znaną z tradycyjnych giełd kryptowalutowych i istnieje już od dłuższego czasu w porównaniu do wielu innych. Jej niedawne pojawienie się na Nasdaq oznacza również, że użytkownicy mogą uzyskać lepszy wgląd w zdrowie Coinbase jako platformy, ponieważ jej dane finansowe są teraz publiczne.

  • Coinbase Earn – Edukacja jest dużą częścią inwestowania w kryptowaluty, szczególnie dla początkujących. Coinbase oferuje hub Coinbase Learn z przewodnikami dla początkujących na temat różnych monet i zastosowań kryptowalut, regularne aktualizacje na temat tego, co dzieje się na rynku i zalecenia dotyczące dalszych zasobów.
  • Portfel Coinbase – Coinbase oferuje różne opcje, jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut. Po pierwsze, możesz przechowywać swoją kryptowalutę na Coinbase. Jest to najprostsza opcja – wystarczy zalogować się na swoje konto, kupić kryptowalutę i pozostawić ją na swoim koncie. Nie będziesz miał dostępu do swoich kluczy prywatnych, zamiast tego bezpieczeństwo Twoich monet będzie polegać na środkach bezpieczeństwa Coinbase (i zabezpieczeniach Twojego własnego konta).
  • Coinbase Pro – Coinbase oferuje kolejną darmową platformę wymiany o nazwie Coinbase Pro, która pobiera niższe opłaty i dodatkowe funkcje dla osób zainteresowanych aktywnym handlem kryptowalutami. Jeśli dopiero zaczynasz i uczysz się o kryptowalucie – lub jesteś zainteresowany kryptowalutą jako długoterminowym magazynem wartości – zaawansowane funkcje Coinbase Pro prawdopodobnie nie są konieczne. Ale jeśli szukasz bardziej aktywnego kupowania i sprzedawania monet, Coinbase Pro oferuje dodatkowe narzędzia i raporty, a także tańsze transakcje, z których możesz skorzystać.