EXMO – historia brokera i działalność

EXMO – historia brokera i działalność

EXMO to platforma kryptowalutowa o podwójnym przeznaczeniu, która umożliwia wymianę kryptowalut online, a także handel kryptowalutami. Część giełdowa działalności polega na wymianie waluty fiat na Bitcoin. Inwestor może wymienić Bitcoin na dolary amerykańskie i odwrotnie. Jeśli chodzi o handel, użytkownik spekuluje na szerokiej gamie aktywów kryptowalutowych; stawiając na to, czy cena aktywów wzrośnie lub spadnie. Co warto wiedzieć o tym brokerze i czy EXMO opinie ma nienaganne? Na to i kilka innych pytań postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

EXMO to brytyjska giełda kryptowalut, która została założona w 2013 roku i od tego czasu stale rozszerza swoją funkcjonalność, dodając nowe aktywa do notowań i, co najważniejsze, zwiększając swoją bazę klientów. Giełda oferuje ponad 182 kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Cardano, Cosmos, DASH i więcej do handlu online za pośrednictwem udostępnionej platformy handlowej. EXMO opinie posiada naprawdę dobre, zarówno wśród ekspertów, jak i początkujących handlowców. Warto zatem przyjrzeć się tej firmie nieco bliżej.

EXMO – opinie i zalety brokera krypto

EXMO posiada szeroką gamę zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla wszystkich kont klientów i nie tylko. Rozszerzone opcje bezpieczeństwa obejmują rozpoznawanie IP i procedury weryfikacji w celu zminimalizowania nieautoryzowanego logowania z nieznanych lokalizacji. Jedną z najlepszych cech korzystania z EXMO jest liczba walut fiat, które mogą być używane do zasilania konta. Klienci mogą rozpocząć handel przelewając USD, EUR, GBP, RUB, PLN, UAH i KZT. Na stronie internetowej znajduje się interaktywne narzędzie do wyboru preferowanej waluty fiat.

Obsługiwane metody płatności w celu zakupu kryptowalut obejmują przelewy, karty kredytowe, debetowe, Payeer i wiele innych. EXMO opinie mówią także, że broker oferuje unikalny program motywacyjny cashback w celu zmniejszenia opłat transakcyjnych na giełdzie. System jest podzielony na 4 poziomy z rabatami do 66% dla twórców i 100% opłat dla biorców. Bonusy cashback można zwiększyć poprzez zakup rodzimego tokena EXMO coins.

EXMO – bezpieczeństwo i regulacje

EXMO to brytyjska giełda kryptowalut, która jest dostępna do handlu w wielu krajach na całym świecie, z dużą bazą użytkowników z Rosji i Ukrainy. Z siedzibą w Londynie, EXMO jest zarejestrowaną firmą w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), aby działać jako giełda walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii i UE. Giełda opracowała własne zasady Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML), aby spełnić wymagania regulacyjne, które są obowiązkowe w kilku krajach na całym świecie.

Według Coinmarketcap, EXMO jest 33 największą giełdą kryptowalutową w oparciu o ruch, płynność, wolumen obrotu i zaufanie do legalności zgłaszanych wolumenów obrotu. Giełda przetwarza około 127 milionów dolarów w dziennych transakcjach, z większością wolumenu obrotu na parach BTC/USD i ETH/USD. EXMO ma porównywalny wolumen obrotu do Bithumb, OKcoin i Luno.

EXMO – historia brokera i działalność

Rejestracja i logowanie do platformy

Przed rozpoczęciem handlu kryptowalutami na EXMO należy utworzyć konto, które będzie wymagało podania podstawowych danych osobowych, takich jak adres e-mail, nazwa użytkownika i numer telefonu komórkowego. Ponieważ firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, podlega przepisom KYC/AML i wszyscy nowi użytkownicy muszą zweryfikować swoją tożsamość, aby móc handlować, wpłacać i wypłacać środki na EXMO. Różne etapy weryfikacji obejmują:

  • Weryfikację tożsamości
  • Weryfikację adresu
  • Weryfikację karty
  • Weryfikację konta bankowego
  • Weryfikację Konta korporacyjnego

Każde konto EXMO będzie miało inne wymagania weryfikacyjne w zależności od metody płatności oraz od tego, czy dana osoba handluje jako osoba fizyczna, jednoosobowa działalność gospodarcza, czy też jako firma. Najlepszym sposobem na przeprowadzenie weryfikacji EXMO jest skorzystanie z aplikacji w celu zrobienia zdjęć i przesłania skanów dokumentów.

Handel z EXMO na profesjonalnej platformie

Najczęstszą metodą finansowania konta jest transfer walut cyfrowych do portfela EXMO. Istnieje ponad 60 obsługiwanych kryptowalut, które można wpłacić na giełdę, wśród których znajdują się Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, DOGE i wiele innych. Będzie to wymagało od użytkownika skopiowania unikalnego adresu dla wybranej monety lub zeskanowania kodu QR przy wypłacie z osobistego portfela sprzętowego lub innych dostawców. EXMO obsługuje 7 głównych walut fiat dla osób chcących zamienić fiat na kryptowaluty z szeroką gamą metod depozytowych dostępnych w zależności od kraju pochodzenia. Metody płatności obejmują przelew bankowy, karty kredytowe/debetowe, SEPA, przelew bankowy Faster Payments, advcash, BACS i inne.

Opinie o EXMO wskazują, że broker pozwala inwestorom spekulować na cenach ponad 60 kryptowalut za pomocą minimalnego, responsywnego i przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Dla początkujących, którzy chcą szybkiego i łatwego sposobu na zakup kryptowalut, EXMO posiada Prostą Giełdę, która zawiera listę wszystkich par handlowych kryptowalut. Składnik aktywów można kupić lub sprzedać za pomocą przyjaznego dla początkujących okna dialogowego, aby wprowadzić kwotę i potwierdzić zakup.

Dla średniozaawansowanych i profesjonalnych traderów, EXMO oferuje Zaawansowaną Giełdę Handlową. Interfejs użytkownika jest intuicyjny, pozwala przedsiębiorcy w pełni dostosować układ z jasnym i ciemnym trybie. Domyślny układ interfejsu użytkownika jest dobrze umiejscowiony z wykresami po lewej stronie i listą par handlowych po prawej. Pary mogą być ułożone w kolejności alfabetycznej, ceny lub zmiany wolumenu, co ułatwia filtrowanie i wybór konkretnej monety do handlu.

Interfejs użytkownika jest zintegrowany z TradingView, który zapewnia dobrze znany i szeroko stosowany oraz profesjonalny zestaw narzędzi do tworzenia wykresów i wskaźników uzupełniających różne strategie handlowe. Jest to platforma wykresów premium, która jest zintegrowana z kilkoma najlepszymi giełdami na całym świecie. Użytkownicy mogą nakładać linie trendu, rozszerzenia Fibonacciego i setki wskaźników technicznych, takich jak:

  • Średnie kroczące
  • Wskaźnik siły względnej (RSI)
  • Bollinger Bands
  • MACD
  • Inne

EXMO – opłaty, wypłaty wsparcie klienta

EXMO opinie na temat depozytu, wypłaty środków i profesjonalnej pomocy również są bardzo pozytywne. EXMO wykorzystuje strukturę opłat maklerskich i takerskich, aby nagradzać osoby fizyczne niższymi opłatami handlowymi za dostarczanie płynności na giełdę. Opłaty handlowe zaczynają się od 0,3% dla maklerów i takerów i zmniejszają się wraz z wyższymi wolumenami w okresie 30 dni. EXMO oferuje szereg metod wpłat i wypłat przy użyciu walut fiat. Osoby fizyczne mogą wpłacać USD i EUR bez opłat za pomocą Etana lub przelewu bankowego SEPA.

EXMO twierdzi, że zapewnia 24/7 obsługę klienta, która jest dostępna na całym świecie i w 4 różnych językach (rosyjskim, angielskim, ukraińskim i tureckim). Witryna wymienia bezpośrednie adresy e-mail, aby skontaktować się z obsługą techniczną, jednak nie ma czatu na żywo, który jest przydatną funkcją dla użytkowników z pilnymi pytaniami dotyczącymi rozwiązywania problemów. Inne metody skontaktowania się z zespołem to kanały mediów społecznościowych lub wysłanie zgłoszenia.

Podsumowanie

Podsumowując naszą recenzję giełdy EXMO, platforma jest dobrze dopasowana i zalecana dla początkujących i doświadczonych handlowców i inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfolio kryptowalut poprzez dodanie popularnych altcoinów. EXMO to dobra giełda dla handlowców kryptowalut w Wielkiej Brytanii i Europie z kilkoma obsługiwanymi walutami fiat i metodami depozytu.

Ogólne doświadczenie handlowe jest dobre i będzie odpowiadać różnym poziomom umiejętności, które chcą dokonać szybkiej transakcji lub dogłębnie przeanalizować wykresy. EXMO ma rozsądny wolumen obrotu i płynność na obsługiwanych parach handlowych, jednak naszym zdaniem opłaty transakcyjne są nieco wysokie dla nowych użytkowników, którzy nie uczestniczą w programie EXMO Cashback.